„…Że młodość w życiu się nie rozmyje,
Życie nie będzie tylko więdnięciem,
Że umrze pięknie — co pięknie żyje
I że po śmierci przetrwa w pamięci?…”

Jacek Kaczmarski
Nadzieja śmiełowska

Turniej wiedzy na X Festiwalu „Nadzieja”

Drugi dzień Festiwalu to tradycyjnie poranny mecz, zaś wieczorem projekcja filmu i wykład lub inne wydarzenie poświęcone twórczości poety. Tym razem spotkanie w sali konferencyjnej hotelu Aquarius rozpoczęło się od testu wiedzy o twórczości Jacka Kaczmarskiego, w którym wzięli udział zaangażowani słuchacze i wielbicieli pieśni barda. Test ten wywołał spore emocje wśród publiczności obserwującej zmagania uczestników. Ciekawe okazały się pytania dotyczące okoliczności powstania utworów i programów, znajomości dyskografii poety, a także jego kariery artystycznej. Szczególnie atrakcyjną częścią testu okazała się tak zwana „słuchawka”, czyli rozpoznawanie utworów Jacka Kaczmarskiego oraz Tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński.

Ku zaskoczeniu publiczności, wyniki testu okazały się rewelacyjne. Aż ośmiu uczestników uzyskało rezultat na poziomie 60% i więcej. Dla nagrodzonych przygotowano cenne nagrody, wśród nich książki poświęcone twórczości poety. Zwycięzca – Jan Bulak (77%) – otrzymał dodatkowo 20-płytowy boks Ze sceny, składający się z najlepszych koncertów Jacka Kaczmarskiego.

Pomysłodawca testu Krzysztof Nowak wraz z członkiem rady Fundacji Marcinem Kunickim wręcza nagrody laureatowi I miejsca – Janowi Bulakowi

Dla chętnych:

• arkusz z pytaniami –pobierz