„…Że młodość w życiu się nie rozmyje,
Życie nie będzie tylko więdnięciem,
Że umrze pięknie — co pięknie żyje
I że po śmierci przetrwa w pamięci?…”

Jacek Kaczmarski
Nadzieja śmiełowska

Zapraszamy! IV Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”

Miłośnicy twórczości Jacka Kaczmar­skiego i poezji śpiewanej po raz czwarty spotkają się w Kołobrzegu w dniach 27–28 lipca na Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”. I tym razem Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego – organizator festiwalu – przygotowała interesujący program artystyczny na miarę swoich sił i możliwości.

Patronat honorowy nad IV edycją „Nadziei” objęli: Bogdan Borusewicz – Marszałek Senatu RP, Kazimierz Michał Ujazdowski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Robert Krupowicz – Wojewoda Zachodniopomorski, Norbert Obrycki – Marszałek Zachodnio­pomorski, Janusz Gromek – Prezydent Miasta Kołobrzeg. Patronat medialny objęły: TVP1, TVP Kultura, TVP3 Szczecin, Polskie Radio PR1 i „Gazeta Wyborcza”. Na koniec ważna informacja dla tych wszystkich, którzy zechcą przyjechać na festiwal. W tym roku przesłuchania konkursowe i koncerty odbędą się na scenie ustawionej na plaży centralnej (po drugiej stronie mola, a nie jak było do tej pory – naprzeciwko ośrodka „Bałtyk”).

Wstęp na koncerty – wolny.
Do zobaczenia w Kołobrzegu!