Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego oraz Gdyńskie Centrum Kultury zapraszają na Kaczmarski Encore Festival. Wydarzenia odbędą się w dniach 14-16 czerwca 2019 w Gdyni w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza, w Konsulacie Kultury oraz Gdyńskim Centrum Filmowym.
Pragniemy podtrzymać pamięć o dorobku Artysty wśród różnych grup wiekowych i społecznych, jak również przybliżyć odbiorcom piękno poezji śpiewanej.
W programie Festiwalu znajdzie się szeroka gama prezentacji artystycznych i wydarzeń interaktywnych, takich jak konkurs piosenki poetyckiej, program artystyczny: koncerty i spektakle muzyczne, wystawa fotograficzna i malarska, jak również konferencja naukowa oraz projekcja filmowa.
Konkurs ma formułę otwartą, najczęściej do rywalizacji przystępują młodzi ludzie, wyłaniani przez komisję konkursową. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: należy wykonać jeden utwór z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, drugi – z kanonu piosenki poetyckiej.
Bilety 40/30 zł do kupienia na: https://www.gck.gdynia.pl/kaczmarski-encore-festival-gdynia/
dodano: czerwiec 2019
Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia proponuje Państwu wyjątkowe wydarzenie artystyczne – koncert pod nazwą „Wykopaliska” w wykonaniu znakomitych artystów Teatrium na Sierpuchowce w Moskwie.
Tym wydarzeniem chcemy uczcić 15. rocznicę śmierci Barda, która przypada w tym roku.
Koncert „Wykopaliska” odbędzie się 14 czerwca 2019 roku o godz. 20.00 w Centrum św. Jana w Gdańsku przy ul. Świętojańskiej 50. Bilety dostępne na: https://www.interticket.pl/program/koncert-piesni-jacka-kaczmarskiego-4857
dodano: czerwiec 2019
Attention! Attention!
Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w przesłuchaniach konkursowych, które odbędą się w dniu 14 czerwca 2019 od godziny 14.30 w Konsulacie Kultury w Gdyni przy ul. Jana z Kolna 25. Dyrektorem artystycznym Konkursu jest Jerzy Satanowski.
Konkurs stanowi część wydarzenia Kaczmarski Encore Festival (Gdynia, 14-16 czerwca 2019).
Laureaci mają zagwarantowane atrakcyjne nagrody oraz noclegi.
dodano: czerwiec 2019
Teksty Jacka Kaczmarskiego z tomiku Mój Zodiak, przekazane Zbigniewowi Łapińskiemu na początku lat 90., doczekały się swojego muzycznego dopełnienia. Sam ich autor stwierdził wówczas, że koncert złożony z dwunastu piosenek z tak obszernymi tekstami, wykonany przez jedną osobę i na jeden instrument – gitarę – może być dla słuchaczy monotonny.
Zbigniew Łapiński ubrał je w bogate, wieloinstrumentowe aranżacje. Większość kompozycji dojrzewała w tzw. szufladzie, a po udarze, który dotknął Kompozytora w 2005 roku, czekała na „dłonie” utalentowanego pianisty, który przeleje na klawiaturę jego aranżacyjne zamysły. Takim okazał się Marcin Partyka, który nie zatracił przy tym własnej twórczej indywidualności, tworząc ponadto muzykę do jednego z utworów, które znajdują się na płycie. Marcin Partyka zaaranżował również kompozycje mistrza na jedenastoosobowy skład muzyków i sam zasiadł za fortepianem.
dodano: październik 2018
Miło nam poinformować, że Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego współpracuje z Centrum Polsko-Rosyjskiego Porozumienia i Dialogu nad jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem artystycznym – koncertem pt. „Wykopaliska”.
dodano: październik 2018
XV edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” przeszła już do historii.
dodano: lipiec 2018
W roku, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie mogło zabraknąć tego tematu również na festiwalu „Nadzieja”.
dodano: lipiec 2018
Festiwal rozpocznie się 13 lipca o godzinie 17.00 w sali widowiskowo-teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta przy ul. Solnej 1.
dodano: maj 2018
W niedzielę 17 grudnia mieliśmy okazję spokać się w krakowskim Klubie Studenckim „Żaczek”, by już po raz 11 uczestniczyć w wieczorze piosenki poetyckiej dedykowanym pamięci Jacka Kaczmarskiego.
dodano: grudzień 2017
Tegoroczna „Nadzieja” była o jeden dzień i kilka wydarzeń dłuższa niż poprzednie edycje (a miały na to wpływ: zawziętość organizatorów, apetyt publiczności i hojność sponsorów).
dodano: lipiec 2017
© Fundacja JK 2007