Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego

Festiwal Piosenki Poetyckiej NadziejaKaczmarski Encore Festival

Encore 2022. Plakat festiwalowy

24 września 2022, godz. 19.00

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

ul. Bema 26

Wstęp wolny, wejściówki można pobrać na stronie:

evenea.pl

Zapraszamy na koncert „Raj” z programu legendarnego Tria Kaczmarski Gintrowski Łapiński w wykonaniu Jacka Bończyka (śpiew, gitara), Mirosława Czyżykiewicza (śpiew, gitara) i Hadriana Tabęckiego (fortepian).

Jacek Kaczmarski pisał teksty do programu Raj z myślą o spektaklu teatralnym. Miała to być opowieść o Bogu, świecie i człowieku oraz ich wzajemnych relacjach, które znamy z lektury Pisma Świętego. W skład programu wchodzą również trzy kompozycje do wierszy Zbigniewa Herberta. W 70 minut śledzimy stworzenie świata, bunt aniołów, wygnanie z raju, budowę wieży Babel, historię Hioba czy rzeź niewiniątek. Obok nurtu kronikarskiego pojawiają się też utwory stawiające ważne pytania, między innymi o to, jak zachowamy się u kresu naszej ziemskiej drogi. W latach osiemdziesiątych i później Jacek Kaczmarski prezentował ten program wspólnie z Przemysławem Gintrowskim i Zbigniewem Łapińskim. Obecnie, po kilku dekadach od premiery, przesłanie „Raju”, wolne już od dawnych politycznych nawiązań, jest jeszcze bardziej uniwersalne. Zmienia się jednak interpretacja i sposób wykonania.

Aktor Jacek Bończyk, śpiewający i grający na gitarze poeta – bard Mirosław Czyżykiewicz oraz wspomagający ich na fortepianie Hadrian Tabęcki wzbogacają swój sceniczny pokaz o nowoczesny element projekcji filmowej, będący wprowadzeniem do każdego z utworów programu. W Teatrze będzie można również obejrzeć unikatową wystawę portretów oraz zdjęć koncertowych Jacka Kaczmarskiego.

Organizatorzy

Miasto Gdynia, Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego

Sponsorzy

Firma Ziaja, Trefl S.A.

Partner

Gdyńskie Centrum Kultury


dodano: wrzesień 2022

© Fundacja JK 2007