Płyta Encore, jeszcze raz…

Koncert, którego nagranie mamy przy­jem­ność Państwu zaprezentować, odbył się 24 lip­ca 2001 roku w kaplicy domu studenckiego księży pallotynów w Arcueil.

dodano: czerwiec 2012

Zapraszamy na IX „Nadzieję”

Dziewiąta edycja naszego festiwalu odbędzie się w dniach 27–28 lipca br. Tym razem zapraszamy na „Noc Romantyczną”

dodano: marzec 2012

Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego

Publikacja o charakterze albumowym wyko­rzystuje fakt, że inspiracją dla wielu tekstów znanego poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego były dzieła sztuki.

dodano: grudzień 2012

Jacek Kaczmarski. Antologia poezji

Człowiek-legenda, bard Solidarności, autor Murów – to pierwsze, oczywiste skoja­rze­nia, jakie budzi nazwisko Jacka Kacz­mar­skiego. Trzeba jednak pamiętać, że dotyczą one zaledwie ułamka bogatej twórczości poety, którego działalność wykraczała przecież daleko poza gorący, polski Sierpień.

dodano: listopad 2011

VIII „Nadzieja”. Było antycznie, wzruszająco i pięknie

Doskonały program artystyczny w wykonaniu Globisza, Wysockiego, Groniec i części Kwartetu Pro Forma zebrał potrójną owację na stojąco.

dodano: sierpień 2011

Minister przyznaje: „patron «Nadziei» był moim młodszym kolegą…”

Z okazji ósmej edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” otrzymaliśmy specjalny list od Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

dodano: lipiec 2011

Nagroda kulturalna im. Władysława Stasiaka

Władysław Stasiak

Po raz pierwszy na festiwalu zostanie przyznana specjalna nagroda kulturalna im. Władysława Stasiaka, ufundowana przez Barbarę Stasiak.

dodano: kwiecień 2011

Zapraszamy na Noc Antyczną na VIII „Nadziei”

Katarzyna Groniec

VIII edycja festiwalu, który odbędzie się w dniach 29-30 lipca 2011 roku w hali „Łuczniczka” przy ul. Łopuskiego w Kołobrzegu. Podczas „Nadziei” odbędzie się specjalna Noc Antyczna. Jacek Kaczmarski wspominając początki własnej drogi twórczej (przy okazji jubileuszu ćwierćwiecza kariery scenicznej), scharakteryzował swoje spojrzenie na sztukę, ukształtowane dzięki rodzicom – artystom malarzom i pedagogom – oraz dziadkom, z którymi w dzieciństwie spędzał najwięcej czasu:

dodano: marzec 2011

IV Przegląd Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego objęła patronat nad IV Przeglądem Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie oraz potwierdziła udział laureata tego przeglądu w tegorocznym konkursie Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Nadzieja” w Kołobrzegu.

dodano: marzec 2011

Sarmacka „Nadzieja”

„Co roku w nadmorskim Kołobrzegu spotykają się przyjaciele Jacka Kaczmarskiego i miłośnicy jego twórczości.

dodano: sierpień 2010

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15