Koncert „Głębia obrazu”

Zapraszamy na koncert „Głębia obrazu – piosenki Jacka Kaczmarskiego zainspirowane europejskim malarstwem”, który odbędzie się 17.12.2013 r. o godz. 20:00 w Klubie Barometr, przy ul. Smolnej 40 w Warszawie.

dodano: grudzień 2013

Jacek Kaczmarski w świecie tekstów

Mamy przyjemność po­in­for­mo­wać, że podczas trwania X Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Nadzieja” będzie można nabyć książkę Krzy­szto­fa Gajdy pt. Jacek Kaczmarski w świe­cie tekstów w cenie promocyjnej.

dodano: czerwiec 2013

Jubileuszowa X „Nadzieja”, czyli będzie się działo…

Zapraszamy na X, jubileuszową edycję naszego festiwalu, która od­bę­dzie się w dniach 26–27 lipca br.

dodano: czerwiec 2013

Wystawa Janusza Kaczmarskiego

Serdecznie zapraszamy 12.12.2012 r. (środa) o godz. 18.00 do Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” w Kiecach, ul. Zamkowa 5/7, na otwarcie wystawy pt. Janusz Kaczmarski – Vita contemplativa. Obrazy i rysunki.

dodano: grudzień 2012

Galeria obrazów

Z przyjemnością informujemy, że strona Fundacji powiększyła się o galerię obrazów Anny Trojanowskiej-Kaczmarskiej oraz grafik Jacka Kaczmarskiego

dodano: grudzień 2012

Zdjęcia z koncertów 1992

Joanna Pruszyńska (ur. 1974) – gdańszczanka z urodzenia i wyboru, absolwentka „Topolówki” oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

dodano: listopad 2012

VII „Rytmy nieskończoności”

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego Rytmy nieskończoności, któ­rej patronuje nasza fundacja.

Zmarł Przemysław Gintrowski – tekst Rafała Żebrowskiego

To ostatnio najsmutniejsza wiadomość: 20 października 2012 roku zmarł Przemysław Gintrowski – patriota, wielki kompozytor i bard, o którym sam Książę Poetów mawiał, że jest „jego tekściarzem”. Publikujemy tekst siostrzeńca Zbigniewa Herberta – Rafała Żebrowskiego.

Zmarł Przemysław Gintrowski

W sobotę 20 października zmarł Prze­my­sław Gin­trow­ski – polski bard, wyko­naw­ca utworów skomponowanych do wierszy Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Herberta oraz in­nych polskich poetów.

Jacek Kaczmarski – niezapomniane koncerty w fotografii Joanny Pruszyńskiej

Fotografie Jacka Kaczmarskiego pochodzą z czterech koncertów.

dodano: lipiec 2012

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15