Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego

Festiwal Piosenki Poetyckiej Nadzieja

Koncert „Wykopaliska” w Gdańsku

Plakat koncertu „Wykopaliska” w Gdańsku

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia proponuje Państwu wyjątkowe wydarzenie artystyczne – koncert pod nazwą „Wykopaliska” w wykonaniu znakomitych artystów Teatrium na Sierpuchowce w Moskwie.

Tym wydarzeniem chcemy uczcić 15. rocznicę śmierci Barda, która przypada w tym roku.

Koncert „Wykopaliska” odbędzie się 14 czerwca 2019 roku o godz. 20.00 w Centrum św. Jana w Gdańsku przy ul. Świętojańskiej 50. Bilety dostępne na: https://www.interticket.pl/program/koncert-piesni-jacka-kaczmarskiego-4857

 więcej… 

dodano: czerwiec 2019

Konkurs Festiwalu Kaczmarski Encore 2019

Attention! Attention!

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w przesłuchaniach konkursowych, które odbędą się w dniu 14 czerwca 2019 od godziny 14.30 w Konsulacie Kultury w Gdyni przy ul. Jana z Kolna 25. Dyrektorem artystycznym Konkursu jest Jerzy Satanowski.

Konkurs stanowi część wydarzenia Kaczmarski Encore Festival (Gdynia, 14-16 czerwca 2019).

Laureaci mają zagwarantowane atrakcyjne nagrody oraz noclegi.

 więcej… 

dodano: czerwiec 2019

Nowa płyta z tekstami Jacka Kaczmarskiego, tym razem w horoskopowym duchu – „Znaki Zodiaku”

Teksty Jacka Kaczmarskiego z tomiku Mój Zodiak, przekazane Zbigniewowi Łapińskiemu na początku lat 90., doczekały się swojego muzycznego dopełnienia. Sam ich autor stwierdził wówczas, że koncert złożony z dwunastu piosenek z tak obszernymi tekstami, wykonany przez jedną osobę i na jeden instrument – gitarę – może być dla słuchaczy monotonny.

Zbigniew Łapiński ubrał je w bogate, wieloinstrumentowe aranżacje. Większość kompozycji dojrzewała w tzw. szufladzie, a po udarze, który dotknął Kompozytora w 2005 roku, czekała na „dłonie” utalentowanego pianisty, który przeleje na klawiaturę jego aranżacyjne zamysły. Takim okazał się Marcin Partyka, który nie zatracił przy tym własnej twórczej indywidualności, tworząc ponadto muzykę do jednego z utworów, które znajdują się na płycie. Marcin Partyka zaaranżował również kompozycje mistrza na jedenastoosobowy skład muzyków i sam zasiadł za fortepianem.

 więcej… 

dodano: październik 2018

Koncert w Moskwie. Вечер в «Театриуме на Серпуховке»

Folder spektaklu Jacek Kaczmarski Lekcja historii

Miło nam poinformować, że Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego współpracuje z Centrum Polsko-Rosyjskiego Porozumienia i Dialogu nad jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem artystycznym – koncertem pt. „Wykopaliska”.

 więcej… 

dodano: październik 2018

Kołobrzeżanka zwyciężyła na XV „Nadziei”

XV edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” przeszła już do historii.

 więcej… 

dodano: lipiec 2018

Niepodległość w twórczości Jacka Kaczmarskiego

W roku, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie mogło zabraknąć tego tematu również na festiwalu „Nadzieja”.

 więcej… 

dodano: lipiec 2018

XV Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 13-15 lipca 2018 r.

Festiwal rozpocznie się 13 lipca o godzinie 17.00 w sali widowiskowo-teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta przy ul. Solnej 1.

 więcej… 

dodano: maj 2018

11 wieczór piosenki Jacka Kaczmarskiego w klubie „Żaczek” w Krakowie

W niedzielę 17 grudnia mieliśmy okazję spokać się w krakowskim Klubie Studenckim „Żaczek”, by już po raz 11 uczestniczyć w wieczorze piosenki poetyckiej dedykowanym pamięci Jacka Kaczmarskiego.

 więcej… 

dodano: grudzień 2017

Torunianka zwyciężyła na XIV „Nadziei”

Tegoroczna „Nadzieja” była o jeden dzień i kilka wydarzeń dłuższa niż poprzednie edycje (a miały na to wpływ: zawziętość organizatorów, apetyt publiczności i hojność sponsorów).

 więcej… 

dodano: lipiec 2017

Między nami. Wiersze zebrane Antologia wierszy Jacka Kaczmarskiego z okazji 60. rocznicy urodzin Poety.

Między nami to już czwarte wydanie antologii poezji Jacka Kaczmarskiego.

 więcej… 

dodano: lipiec 2017

Trzydniowa „Nadzieja” pod znakiem Galerii Sztuki i Lekcji Historii Jacka Kaczmarskiego

XIV Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 14-16 lipca 2017 r.

 więcej… 

dodano: maj 2017

Święto Wolności

W ramach nowej tradycji w nawiązaniu do wydarzeń, które odbyły się w czerwcu 2014 roku w ramach oficjalnych Obchodów 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego kontynuujemy ideę tworzenia Festiwalu „Święto Wolności”.

 więcej… 

dodano: wrzesień 2016

„Trzynastka” szczęśliwa dla zielonogórzanina

XIII edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" odbyła się w dniach 15-16 lipca br. w Kołobrzegu.

 więcej… 

dodano: lipiec 2016

„Wieczór Kuglarzy” i nie tylko na XIII „Nadziei”

XIII edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” organizowanego przez Fundację im. Jacka Kaczmarskiego odbędzie się w dniach 15-16 lipca 2016 r.

 więcej… 

dodano: maj 2016

Zapraszamy nad morze!

Przedstawiamy program tegorocznego Festiwalu „Nadzieja”, który odbędzie się 31 lipca – 1 sierpnia w Kołobrzegu.

 więcej… 

dodano: lipiec 2015

„Lekcja historii” na sopockiej plaży

Spektakl muzyczny pt. „Jacek Kaczmarski – lekcja historii”, który miał swoją premierę 22 listopada 2014 w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza i wszedł na stałe do repertuaru tej warszawskiej sceny, zostanie zagrany w ramach tegorocznego 22. Lata Teatralnego w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

 więcej… 

dodano: lipiec 2015

XII Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego zaprasza w dniach 31 lipca–1 sierpnia 2015 r. do Kołobrzegu na 12. edycję Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”.

 więcej… 

dodano: lipiec 2015

„Cały smak życia w tym, że nie wiesz, co Cię czeka.” – Jacek Kaczmarski Plaża dla psów

Należy przypomnieć, że Jacek Kaczmarski to również wybitny prozaik. W marcu 2015 dzięki Wydawnictwu W.A.B. trafiło do księgarń wznowienie powieści wydanej w 1998 roku.

 więcej… 

dodano: kwiecień 2015

Jacek Kaczmarski – lekcja historii

Zapraszamy na spektakl muzyczny pt. „Jacek Kaczmarski – lekcja historii”, mający na celu pokazanie i „zagranie” tekstów komentujących malarstwo, którym fascynował się Jacek Kaczmarski.

 więcej… 

dodano: kwiecień 2015

Koncert „Ilu nas w ciszy”

10 kwietnia 2015 r. w Toruniu odbył się X koncert towarzyski poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego „Ilu nas w ciszy”.

 więcej… 

dodano: marzec 2015

13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

© Fundacja JK 2007