Jacek Kaczmarski – niezapomniane koncerty
w fotografii Joanny Pruszyńskiej

Fotografie Pruszynska

28 sierpnia – 7 września 2012 r.
Filia Gdańska WiMBP
ul. Mariacka 42, Gdańsk

Fotografie Jacka Kaczmarskiego pochodzą z czterech koncertów. W czerwcu 1990 r. odbyła się pierwsza po powrocie z emigracji trasa koncertowa Jacka w Polsce – zdjęcia dukumentują jeden z dwóch koncertów w wypełnionej po brzegi Hali „Olivia”. Rok później, jesienią 1991 r. po latach przerwy wspólną trasę zagrało trio Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński – fotografie pochodzą z ich występu w ważnym dla muzyków miejscu, war­szaw­skim klubie Riviera-Remont. Pozostałe zdjęcia dokumentują jeden z koncertów tria w ramach trasy Wojna postu z karnawałem jesienią 1992 r. w Gdań­sku oraz solowego występu Jacka Kaczmarskiego latem 1992 r. podczas akcji Piraci zabijają muzykę na warszawskiej Agrykoli. W czerwcu 2012 r. EMI Music Polska wydało box Ze sceny zawierający 20 płyt niepublikowanych wcześniej koncertowych nagrań Kaczmarskiego. Na okładkach 10 płyt są zdjęcia Joanny Pruszyńskiej, część z nich można zobaczyć na wystawie.

dodano: lipiec 2012