Zmarł Przemysław Gintrowski

P. Gintrowski

W sobotę 20 października zmarł Prze­my­sław Gin­trow­ski – polski bard, wyko­naw­ca utworów skomponowanych do wierszy Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Herberta oraz in­nych polskich poetów. Współtwórca czte­rech programów poetyckich Jacka Kacz­mar­skie­go, ceniony kompozytor muzyki filmowej, a także wspaniały człowiek, przyjaciel Jacka i propagator jego twórczości. Odszedł kolejny artysta legendarnego tria, a wraz z nim do historii przechodzi świat, bez którego my, liczni wielbiciele ich muzyki, bylibyśmy jeszcze większą marnością.

Nie da się opisać smutku, jaki towarzyszy piszącemu te słowa – smutku, którego nic nie jest w stanie zrównoważyć. Pozostaje sztuka, dzięki której wielcy artyści tego świata całkiem nie umierają nigdy.

Krzysztof Nowak

fot. 1 Joanny Pruszyńskiej, Warszawa 1991
fot. 2 i 3 Janusz Halczewski
Zdjęcia pochodzą z koncertu „Noc antyczna”, który odbył się podczas VIII Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu w lipcu 2011 roku