Koncert „25 lat później”, Teatr Ateneum

25 lat

8 czerwca o godzinie 17:00 i 20:00 w Teatrze Ateneum w Warszawie odbędzie się koncert „25 lat później”. Będzie to wyjątkowe wydarzenie artystyczne realizowane z okazji 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów oraz 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego. W koncercie wezmą udział znani wokaliści i artyści scen polskich, m. in. Jacek Bończyk, Arkadiusz Brykalski, Wojciech Brzeziński, Larry Okey Ugwu, Anna Sroka-Hryń, Mietek Szcześniak oraz Klementyna Umer.

Tytuł koncertu nieprzypadkowo nawiązuje do piosenki Jacka Kaczmarskiego „25 lat później”. Punktem wyjścia dla scenariusza stały się trzy słowa: Wolność, Czas i Nadzieja. w trakcie koncertu będzie można usłyszeć utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, takie jak: Kwestia odwagi, Nasza klasa oraz piosenki zespołu Raz, Dwa, Trzy: I tak warto żyć, Jutro możemy być szczęśliwi i wiele innych.

Bilety w cenie 50-65 zł można zakupić w kasie Teatru Ateneum.

Wydarzenia realizowane w ramach obchodów zostały objęte patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego pod hasłem „25 lat wolności”.

Ponadto w skład Komitetu Honorowego weszli: Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego Krzysztof Dudek, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury Jerzy Kapuściński, Dyrektor TVP2 Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent miasta stołecznego Warszawy Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska Tomasz Tamborski, Starosta Powiatu Kołobrzeskiego

Organizatorzy: Fundacja „Róbmy swoje dla kultury” oraz Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego

www.facebook.com/kaczmarski2014

Partnerzy obchodów: Teatr Ateneum, Europejskie Centrum Solidarności. Patronat medialny nad wydarzeniami objęli: Gazeta Wyborcza, TVP2, TOK FM, TVP Gdańsk i Radio Gdańsk.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Koncert jest realizowany w ramach programu Kapitalna Warszawa propagującego wiedzę o giełdzie i rynku kapitałowym: www.kapitalnawarszawa.pl

Mecenasami koncertu są:
Giełda Papierów Wartościowych, ATENDE, PGNiG, Pandolfa.

Sponsorzy: UFUFU oraz Pracownia Cukiernicza R. Górnicki D. Suchenek Spółka Cywilna.

dodano: czerwiec 2014