Gość NZS: Spotkanie ze Zbigniewem Łapińskim

28 maja 2014 o godzinie 18:30 na Uniwersytecie Warszawskim NZS UW będzie miało zaszczyt gościć wyjątkową postać muzyki – Zbigniewa Łapińskiego. Jest to jeden z trzech mentorów polskiego odrodzenia lat 80. i 90., trzeci i ostatni bard wielkiego trio Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński.

Zbigniew Łapiński – kompozytor, dyrygent, pianista, akompaniator, ale przede wszystkim człowiek o nadludzkiej wrażliwości, posiadający niesamowitą zdolność tworzenia obrazów muzyką. Razem z Jackiem Kaczmarskim i Przemysławem Gintrowskim stworzyli muzyczny fundament polskości. Ich wspólny program Mury wraz z tytułową piosenką do dziś nieoficjalnie uważany jest za hymn „Solidarności”. Ich następne albumy poruszały treści społeczne oraz artystyczne. Zbigniew Łapiński to wybitny muzyk i interpretator, ale także tajemnicza i nieuchwytna postać. Środowe spotkanie to z pewnością jedno z nielicznych, o ile nie jedynych, na którym będzie można posłuchać o jego współpracy z Jackiem Kaczmarskim i Przemysławem Gintrowskim oraz poznać historię muzyczną i prywatną pianisty. Spotkanie połączone będzie z prezentacją materiałów archiwalnych dokumentujących pracę twórczą pana Zbigniewa. Dodatkowo podczas spotkania będzie można zakupić najnowszą książkę opowiadającą o życiu Jacka Kaczmarskiego – Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim autorstwa Katarzyny Walentynowicz, która będzie obecna na spotkaniu. Wydarzenie to odbędzie się w sali im. Józefa Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskiego na terenie Kampusu Centralnego Uniwersytetu.

trio

dodano: maj 2014