Obchody 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego: 10.04.2004, Cmentarz Powązkowski

10 kwietnia 2014 roku o godzinie 15:00 przy grobie Jacka Kaczmarskiego na Cmentarzu Powązkowskim odbyły się uroczystości upamiętniające 10. rocznicę śmierci poety. Okolicznościowe wieńce złożyli: Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Bogdan Borusewicz; Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Włodzimierz Paszyński; dyrektor L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie, Wiesław Włodarski; Prezes Fundacji „Róbmy Swoje Dla Kultury”, Agnieszka Labenz; przedstawiciele Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego: Prezes Alicja Delgas wraz z rodziną oraz Członek Zarządu, Marcin Kunicki. Na cmentarz przybył także ojciec Wacław Oszajca, również poeta, który przed dziesięciu laty w tym samym miejscu prowadził uroczystość żałobną w intencji Jacka Kaczmarskiego.

Spotkanie uświetniło swą obecnością wielu przyjaciół i sympatyków twórczości artysty (ponad 100 osób) z kraju i zagranicy, którzy w obecności pocztu sztandarowego L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie i przy wspomnieniu zmarłego poety, wygłoszonym przez Marcina Kunickiego, przyjaciela artysty, mogło usłyszeć w przejmującym wykonaniu Mateusza Nagórskiego utwory: Motywacja, Dwie SkałyPrzechadzka z Orfeuszem. Pod koniec uroczystości wszyscy uczestnicy spontanicznie zapalali rozdawane przez wolontariuszy świeczki, których płomienie podkreśliły tę „chwilę światła między wschodem a zachodem, wobec której trudno tak po prostu przejść”.

Zobacz zdjęcia

Dziękujemy Panu Bogdanowi Marcinkiewiczowi za udostępnienie fotografii z uroczystości.

dodano: kwiecień 2014