VIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”

rytmy

Przedstawiamy harmonogram VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”, który odbędzie się 11 kwietnia 2014 w L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie przy ul. Burdzińskiego 4.

Harmonogram

• 9:00–10:30 – warsztaty poetyckie dla laureatów, prowadzenie: przewodniczący jury, poeta – o. Wacław Oszajca (sala gim­na­stycz­na)
  • 10:45–12:00 – spotkania z przyjaciółmi i współpracownikami Jacka Kaczmarskiego:
    • ze Zbigniewem Łapińskim – kompozytorem i pianistą (sala 211);
    • z Krzysztofem Nowakiem – popularyzatorem twórczości patrona przeglądu (czytelnia).
  • 12:00–13:00 – przerwa obiadowa dla laureatów (stołówka)
  • 13:00–15:00 – gala finałowa „Rytmów nieskończoności” z udziałem laureatów konkursu oraz przedstawicieli patronów honorowych (Aula):
    • Ministerstwa Edukacji Narodowej
    • Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
    • Mazowieckiego Kuratora Oświaty
    • Marszałka Województwa Mazowieckiego
    • Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy
    • Burmistrza Dzielnicy Praga Północ Miasta Stołecznego Warszawy
    • Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego
    • „Głosu Nauczycielskiego”
    • Domu Kultury „Praga”
    1. debata: Dlaczego Kaczmarski? Młode pokolenie w poszukiwaniu wartości
      • Dlaczego Jacek Kaczmarski i jego twórczość, niezależnie od epoki, fascynuje młodych ludzi?
      • Młode pokolenie w wolnej Polsce po 1989 roku: oczekiwania, możliwości, kierunki rozwoju.
      • Pytanie indywidualne: co z życia i twórczości Jacka Kaczmarskiego stanowi dla Pana/Pani największą wartość?
    2. prezentacja dot. życia i twórczości Jacka Kaczmarskiego – Kamil Hyszka,
    3. wspólne śpiewanie piosenek Jacka Kaczmarskiego (w wykonaniu Żanety Chojnackiej i Michała Adamowicza oraz Mateusza Nagórskiego + nagrania DVD),
    4. ogłoszenie werdyktu jury „Rytmów nieskończoności”, wręczenie laureatom nagród oraz tomików wierszy.
  • 15:00–15:30 – po uroczystości przy Auli:
    • sprzedaż tomików wierszy laureatów „Rytmów nieskończoności” pt.Polowanie na raj,
    • sprzedaż książki Katarzyny Walentynowicz pt. Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim (Wydawnictwo Bellona).

Organizator konkursu: L LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie

dodano: marzec 2014