Jackowe Zaduszki

To moja droga

Z pewnością wszyscy znamy słowa księ­dza-­poety Jana Twar­dow­skie­go: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”… Myślę, że nie wolno nam zapomnieć o tych, którzy już odeszli. Jest taki czas, kiedy w szcze­gól­ny sposób myśli się o tych, których już nie ma wśród nas. O najbliższych z rodziny, znajomych, przyjaciołach. W wyznaniu wiary mówimy: „Wierzę w… świętych obcowanie, grze­chów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen”. Na znak pamięci o nich zapalamy znicze, a chwila refleksji pozwala za­trzy­mać się w biegu życia i dostrzec to, co jest naprawdę ważne.

Teraz, jak co roku od pięciu lat, zapalimy znicze na grobie Jacka. Dziękujemy za Waszą pamięć.

Wspominamy dzisiaj Jacka w sposób szczególny. Prezentujemy Państwu zdjęcia, pochodzące z autorskiego spotkania barda z jego miłośnikami w Katowicach, które miało miejsce 9 października 1999 roku.

dodano: listopad 2009