Konferencja „Zanurzeni w historii – zanurzeni w kulturze”

Plakat konferencji <i>Zanurzeni…</i>

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie
Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie
Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie

serdecznie zapraszają na
Ogólnopolską Konferencję Naukową
Zanurzeni w historii
– zanurzeni w kulturze
Jacek Kaczmarski

Konferencja „Zanurzeni w historii – zanurzeni w kulturze” z zało­że­nia jest inicjatywą długoterminową, którą chcemy powtarzać co roku, o tej samej porze. W jej ramach przypominać bę­dzie­my sylwetki artystów, których twórczość była w jakiś sposób związana z historią, była przez nią determinowana i z niej wynikała lub też stała się przedmiotem (tematem) tej twórczości.

Zaczynamy od nazwiska, które znane jest większości dorosłych Polaków, ponieważ artysta ten wpisał się w historię na tyle, że jego utwory już z zasady opatrywano etykietą „polityczne”. Często dzia­ło się tak nawet wbrew jego woli i intencjom: „zostały tylko pieśni, one już chcę czy nie chcę nie są moje (...) sczezł ustrój a słowami pieśni wciąż okładają się współcześni”. Mowa oczywiście o Jacku Kaczmarskim.

Konferencja odbędzie się w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w  Kra­ko­wie (ul. Mi­ko­łaj­ska 2) w dniach 11–12 grudnia 2009 r., a łą­czyć się z nią będzie kilka wydarzeń towarzyszących, m. in. spotkanie z Krzy­szto­fem Gajdą, autorem biografii Jacka Kaczmarskiego To moja dro­ga, pokazy filmów oraz spektakl muzyczny pt. „Kaczmarski po­li­tycz(NIE!)” w wykonaniu Teatru ParsProToto. Patronatem honorowym objęli konferencję: Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego i Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Jego Magnificencja prof. dr hab. Michał Śliwa.

Wszelkie pytania dotyczące konferencji prosimy kierować na adres: bserwatka@lamelli.com.pl lub kontaktować się telefonicznie: (0-12) 422-19-55. Zapraszamy również do korzystania ze strony internetowej: www.lamelli.com.pl.

Komitet organizacyjny:

• Barbara Serwatka (Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie);
  • Łukasz Kupiec (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie);
  • Marek Górka (Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie).

dodano: październik 2009