To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego

To moja droga

Pierwsza biografia poety i barda opozycji, przygotowana z okazji 5. rocznicy jego śmier­ci. Historia życia Jacka Kaczmarskiego, poety, prozaika, autora i wykonawcy piosenek (m. in. Murów, Naszej klasy, Obławy), oparta na rela­c­jach jego bliskich i znajomych. Z ich wy­po­wie­dzi wyłania się portret artysty nie­jed­noznacz­nego, skomplikowanego, nadzwyczaj in­te­re­sującego, burzący panujący przez lata jego kariery stereotyp barda „Solidarności”. Autor Krzysztof Gajda, z wszystkimi osobami rozmawiał i z fragmentów różnych historii stworzył oryginalną, rozpisaną na głosy biografię jednego z naj­waż­niej­szych artystów współczesnej Polski, którego różnorodna twór­czość wciąż żyje i zdo­bywa nowych wyznawców. Nieznane fakty z bio­gra­fii poety wzbo­ga­ca ok. 60 fotografii ze zbiorów prywatnych rodziny i przyjaciół artysty. Tekst uzupełniają kalendarium życia i twór­czości Jacka Karczmarskiego oraz dyskografia i bibliografia.

dodano: marzec 2009