Arka Noego

Z okazji pięćdziesiątej rocznicy urodzin Jacka Kaczmarskiego Pomaton-EMI wydaje obszerną, 37-płytową publikację Arka Noego – trzecie wydanie zbiorcze (po Synu marnotrawnymSuplemencie) poświęcone twórczości Jacka Kaczmarskiego. Składa się ono z trzech części: pierwsza i druga to odpowiednio Syn marnotrawnySuplement – w tej samej formie, w jakiej funkcjonują jako samodzielne wydania, na trzecią część natomiast składa się osiem płyt: ZbrojaPrzejście Polaków przez Morze Czerwone – dwa niewydane dotychczas programy, Między nami – album zawarty w Synu marnotrawnym, ale tutaj w klasycznej (a dla wielu miłośników twórczości Jacka – kanonicznej) wersji wykonawczej (live, na gitarę i głos) oraz pięć płyt zawierających materiał z archiwum Radia Wolna Europa – Kwadranse Jacka Kaczmarskiego, czyli piosenki z rozbudowanym, autorskim komentarzem. (KN)

dodano: luty 2007