25 lat temu

Plakat

Zapraszamy serdecznie na spektakl słowno-muzyczny pod tytułem 25 lat temu, w którym zostaną wykorzystane utwory Jacka Kaczmarskiego wpisujące się w krajobraz wprowadzonego właśnie 25 lat temu stanu wojennego w naszym kraju.

Zaproszenie do udziału w tym niezwykłym koncercie, który odbędzie się 13 grudnia 2006 o godzinie 20:00, przyjęli następujący wykonawcy: Jacek Kleyff, Jacek Bończyk, Ryszard Ronczewski i Eliza Banasik – laureatka III Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu.

Miejsce koncertu: kościół oo. Franciszkanów w Gdyni, sala byłego Dolnego Kościoła, Wzgórze św. Maksymiliana przy ul. Ujejskiego 40. Wstęp wolny!

Podczas koncertu przewidziano sprzedaż cegiełek na wsparcie Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego, które stanowić będą egzemplarze wydanego pośmiertnie tomiku poezji Tunel oraz promocję płyty Świadectwo (sprzedaż płyt oraz prezentacja wideoklipu tytułowego utworu, przedstawiającego stan wojenny).

Organizatorem koncertu jest Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego przy wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni, Kościoła oo. Franciszkanów Gdańskiej Fundacji Dobroczynności.

Specjalne podziękowania składamy przy okazji drukarni MODENA, Panu Jerzemu Grzegorkiewiczowi – autorowi zdjęcia Jacka Kaczmarskiego oraz plakatu, Panu Jerzemu Kośnikowi – autorowi zdjęcia z grudnia 1981 roku.

dodano: listopad 2006