Niepokorni z Jackiem Kaczmarskim

Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. Wiersze poetów niepokornych. Miło nam poinformować, że patronat nad konkursem objęła nasza Fundacja.

W piśmie zachęcającym młodzież do udziału w tym niezwykłym konkursie napisano:
Nie pozwólmy, by czas wymazał z naszych wspomnień tych, którzy walczyli o niezależne słowo, niezniszczalne wartości, ideały i prawdę. Czesław Miłosz napisał: &dbquo;Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta.” Warto dziś odkryć na nowo popularne, zwłaszcza w podziemnych wydawnictwach, tak bliskie niegdyś Polakom wiersze. Poezja jest przecież pamięcią narodu.

Nic więc dziwnego, że organizatorzy konkursu mają nadzieję, że młodzież, która weźmie w nim udział, sięgnie po tomiki poezji i teksty piosenek, zarówno te anonimowe, jak i autorstwa znakomitych twórców: Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, poetów emigracyjnych lat osiemdziesiątych, Jacka Kaczmarskiego, Jana Pietrzaka i innych artystów niepokornych wobec komunistycznej rzeczywistości.

Warto dodać, że konkurs odbędzie się w 2 kategoriach: recytacji i wokalnej. Przesłuchania konkursowe będą miały miejsce w budynku Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, 8 grudnia br. Natomiast Koncert Laureatów odbędzie się również w budynku Gimnazjum nr 7, 13 grudnia o godz. 10:00.

Wyróżnieni uczestnicy oraz zwycięzca konkursu otrzymają nagrody. Trzymamy kciuki za organizatorów i młodzież, której życzymy udanych recytacji.

dodano: listopad 2006