Wojewoda przyjmuje patronat

Patronat nad III edycją Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego – „Nadzieja” (28–29 lipca 2006 r.) organizowana przez naszą Fundację przyjął Wojewoda Zachodniopomorski – Robert Krupowicz.

Z uznaniem przyjąłem wiadomość o wspólnej inicjatywie gdańskiej Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego i Urzędu Miasta w Kołobrzegu – organizacji trzeciej już edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej, poświęconemu pamięci współczesnego barda. Wybitnego poety i artysty. Buntownika, który burzył mury politycznego, społecznego i umysłowego zniewolenia. Autora niezapomnianych ballad, które zajmują trwałe i  wyjątkowe miejsce w polskiej kulturze. Artysty, którego powołaniem, treścią i sensem życia – była wolność we wszystkich jej przejawach. Tytuł ostatniej książki Jacka Kaczmarskiego „Ale źródło wciąż bije” to imperatyw do kontynuacji i popularyzacji Jego dzieła. Jestem przekonany, iż kołobrzeski Festiwal Piosenki Poetyckiej wspaniale spełnia tę misję. To krzepiące, że młode pokolenie miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego – czerpie ze źródła talentu swego Mistrza i Nauczyciela – napisał w specjalnym piśmie do Alicji Delgas – prezesa Zarządu Fundacji, wojewoda Robert Krupowicz.

Przypomnijmy, że patronat honorowy nad „Nadzieją” objęli już: Bogdan Borusewicz –  Marszałek Senatu RP, Kazimierz Michał Ujazdowski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Henryk Bieńkowski – Prezydent Miasta Kołobrzeg. (jp)

dodano: maj 2006