„Ja życie lubię” –
Jacek Kaczmarski we wspomnieniach i muzyce

plakat

19 kwietnia o godzinie 18:00 w auli 037 Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 55) odbędzie się wieczór poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego pt. „Ja życie lubię” – Jacek Kaczmarski we wspomnieniach i muzyce. Organizatorem wieczoru jest Dziennikarskie Koło Naukowe. Podczas wieczoru usłyszymy nie tylko sztandarowe utwory mistrza, ale także piosenki zawierające nutkę autobiograficzną.

Postaramy się zajrzeć w głąb jego duszy, ożywić Jacka na nowo utworami jego autorstwa, jak również wspomnieniami ludzi, którzy byli z nim związani. W programie mającym formę wspomnieniowo-muzyczną wystąpią: Eliza Banasik, Jakub Męczycki, Mateusz Przybylski, Paweł Kalinowski, Piotr Słopecki i Agatagata Zyborowicz oraz laureaci konkursu poezji Jacka Kaczmarskiego organizowanego w I LO w Gdańsku: Hanna Lesner, Beata Śnieg, Bartosz Zieliński, Justyna Kotwica z zespołem oraz Dorota Bukowska z zespołem. Wspominać będą: Wojciech Stronias, Władysław Zawistowski, Zbigniew Gach. Gościem honorowym będzie Alicja Delgas — towarzyszka życia Jacka Kaczmarskiego.

Dane kontaktowe:
Monika Wróblewska