„…Że młodość w życiu się nie rozmyje,
Życie nie będzie tylko więdnięciem,
Że umrze pięknie — co pięknie żyje
I że po śmierci przetrwa w pamięci?…”

Jacek Kaczmarski
Nadzieja śmiełowska

Partnerzy X Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”

Podziękowania

Pragniemy serdecznie podziękować naszym Współpartnerom organizacyjnym, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Fundacja Niepodległości i Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, a głównym sponsorem Grupa ENERGA.

Honorowy patronat nad imprezą objął w tym roku Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Dziękujemy również:

• Beacie i Cezaremu Kalinowskim z firmy Klimat, dzięki którym nie było zbyt duszno w naszej hali
  • Gdańskiej Fundacji Dobroczynności
  • Miejskiej Energetyce Cieplnej w Kołobrzegu i jej prezesowi Mariuszowi Dziurze
  • hotelowi Aquarius SPA i Tomaszowi Waścińskiemu
  • Marcinowi Turskiemu
  • Robertowi Małkiewiczowi i firmie EuroDom
  • Starostwu Powiatowemu w Kołobrzegu
  • Wójtowi Markowi Zawadzkiemu i Urzędowi Gminy Dygowo
  • Fundacji Agora
  • Fundacji Niepodległości
  • Wydawnictwu Poznańskiemu
  • Wydawnictwu Dolnośląskiemu
  • Wydawnictwu Parlophone Music Poland Sp. z o. o.

W sposób szczególny dziękujemy chłopakom z wolontariatu Festiwalowego za wszelką pomoc, a specjalne słowa podziękowania kierujemy w stronę obsługi technicznej: Jakuba Kolosa i jego zespołu.

Patronat medialny objęli: TVP1, dziennik „Gazeta Wyborcza”, TVP Szczecin, TVP Info, Radio Koszalin, portal Strefa Piosenki, portal miastokołobrzeg.pl, Radio Liryka.