Koncert w Moskwie. Вечер в «Театриуме на Серпуховке»

Miło nam poinformować, że Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego współpracuje z Centrum Polsko-Rosyjskiego Porozumienia i Dialogu nad jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem artystycznym – koncertem pt. „Wykopaliska”. Na program złożą się przetłumaczone na język rosyjski i zaśpiewane przez artystów moskiewskiego Teatrium na Sierpuchowkie przede wszystkim te utwory Jacka Kaczmarskiego, które są związane z Rosją. Usłyszymy m.in. Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego, Pożegnanie Okudżawy, Zmartwychwstanie Mandelsztama i oczywiście cztery Obławy.

Wystąpi również gość specjalny – Aleksander Trąbczyński, który zaprezentuje kilka piosenek Jacka Kaczmarskiego w polskiej wersji językowej.

25 i 26 października 2018, godz. 19.00

Teatrium na Sierpuchowkie, Nowa Scena

ul. Pawłowskaja 6, 115093 Moskwa, Federacja Rosyjska

Tu można wysłuchać audycji w Radio Moskwy.

Dziękujemy autorowi portretu Jacka Kaczmarskiego – Maksimowi Bovi – za zgodę na wykorzystanie tego niezwykłego konterfektu na plakacie.

Яцек Качмарский – культовая фигура, легенда польской бардовской песни. В Польше его называют голосом нации, его имя столь же значимо для родной страны, как и имя Владимира Высоцкого для России. Как и Высоцкий, в своих песнях он всегда был яростен, насмешлив, глубок и на пределе. Именно творчество Высоцкого во многом сформировало польского барда как поэта. Вечер в «Театриуме на Серпуховке» заново откроет московскому зрителю имя этого удивительного человека – Яцека Качмарского. Не утратившие экспрессии и значимости для эпохи и культурного наследия песни Яцека Качмарского прозвучат в исполнении артистов и вокалистов труппы «Театриума». Их запоминающиеся театрализованные концерты всегда посвящены значимым людям, датам и событиям.

Folder spektaklu Jacek Kaczmarski Lekcja historii

dodano: październik 2018