Święto Wolności

Święto wolności

W ramach nowej tradycji w nawiązaniu do wydarzeń, które odbyły się w czerwcu 2014 roku w ramach oficjalnych Obchodów 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego kontynuujemy ideę tworzenia Festiwalu „Święto Wolności”.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy I edycję konkursu na interpretację piosenki Jacka Kaczmarskiego. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września, a wielki finał już 11 listopada 2016 o godz. 19.00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

„Śpiewamy Kaczmarskiego” jest konkursem wokalnym poświęconym dorobkowi artystycznemu jednego z największych twórców powojennej Polski.

Mogą wziąć w nim udział profesjonalni wykonawcy (soliści lub zespoły wokalne): uczniowie, studenci, absolwenci szkół artystycznych, aktorzy i wokaliści w wieku od 18 do 35 roku życia. Konkurs składa się z trzech etapów: preeliminacji, przesłuchań oraz Koncertu Finałowego i Koncertu Laureatów, które znajdują się w programie wydarzeń w ramach „Święta Wolności”. Z nadesłanych zgłoszeń wyłonieni zostaną uczestnicy przesłuchań. Komplet wykonawców, którzy przejdą ten etap zaśpiewa podczas Finału Konkursu. Finał odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, zwycięzcy zaprezentują się 13 listopada 2016 podczas Koncertu Laureatów w Teatrze Polskim w Warszawie, gdzie nastąpi wręczenie nagród. W składzie Jury konkursu pod przewodnictwem Jerzego Satanowskiego znajdą się ludzie kultury i sztuki powiązani z Jackiem Kaczmarskim: twórcy, publicyści, a także przyjaciele zmarłego poety.

dodano: wrzesień 2016