Harmonogram obchodów – kwiecień 2014

10 rocznica

Przedstawiamy harmonogram war­szaw­skich kwietniowych obcho­dów 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego.

9 kwietnia (środa) godz. 17:30

• Gdzie? księgarnia „Świat Książki”, al. Solidarności 119/125;
  • Spotkanie z Katarzyną Walentynowicz, autorką publikacji Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim. W programie artystycznym usłyszymy piosenki naszego patrona w wykonaniu Żanety Chojnackiej i Michała Adamowicza oraz Mateusza Nagórskiego. Na spotkanie, które poprowadzi Teresa Drozda – dziennikarka z RDC, zaproszeni są: Alicja Delgas, Zbigniew Łapiński, Kazimierz Wojtaniec, Krzysztof Nowak oraz młodzi pasjonaci twórczości Jacka Kaczmarskiego.

10 kwietnia (czwartek) godz. 15:00

• Gdzie? Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatera C31-I-17 tuje;
  • Uroczyste złożenie wieńców na grobie Jacka Kaczmarskiego.

11 kwietnia (piątek) godz. 9:00

• Gdzie? L LO im. Ruy Barbosy, ul. Burdzińskiego 4;
  • Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy Nieskończoności” organizowany przez L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy.

12 kwietnia (sobota) godz. 19:00

• Gdzie? ul. Mysia 3, III p. (były budynek Urzędu Cenzury);
  • Koncert „Kaczmarski BEZ CENZURY” w wykonaniu Kwartetu ProForma. Zespół z Poznania, który z wielką pasją koncertuje od lat, sięgnie do utworów z bogatej twórczości Jacka Kaczmarskiego. W koncert zostaną wkomponowane fragmenty wypowiedzi Jacka Kaczmarskiego nadawane z Radia Wolna Europa, dotyczące takich utworów, jak ŚwiadkowieŚwiadectwo. Spotkanie odbędzie się w sali koncertowo-wystawowej, gdzie podczas przerwy będzie można nabyć najnowsze publikacje związane z naszym patronem.
  • Bilety w cenie 35–20 zł można nabyć w przedsprzedaży na stronie Ticketpro.pl lub kupić w dniu koncertu na ul.Mysiej 3).

13 kwietnia (niedziela) godz. 19:00

• Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6;
  • Recital Jacka Bończyka Kaczmarski subiektywnie. Subiektywny wybór utworów Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu aktora Jacka Bończyka, który śpiewa utwory Mistrza od 30 lat, niezmiennie zachwycony jego kunsztem słowa, wiedzą historyczną oraz niezwykłą erudycją. W repertuarze fragmenty programów: Raj, Dzieci HiobaKosmopolak.
  • Bilety w cenie 35–20 zł można kupić w kasie muzeum.

logo 25 lat wolności

Uprzejmie informujemy, że orga­ni­zowane przez nas wydarzenia zwią­za­ne z obchodami 10. rocznicy śmierci Jac­ka Kaczmarskiego zostały objęte patronatem „25-lecie Wolności”, przy­zna­wa­nym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego.

dodano: kwiecień 2014