Jacek Kaczmarski. Antologia poezji

Okładka książki Antologia poezji Jacka Kaczmarskiego

Człowiek-legenda, bard „Solidarności”, autor Murów – to pierwsze, oczywiste skoja­rze­nia, jakie budzi nazwisko Jacka Kacz­mar­skiego. Trzeba jednak pamiętać, że dotyczą one zaledwie ułamka bogatej twórczości poety, którego działalność wykraczała przecież daleko poza gorący, polski Sierpień. Niniejsza książka stanowi pierwsze pełne wydanie poezji Jacka Kaczmarskiego. Obejmuje wszystkie tomiki jego wierszy, poczynając od pochodzącego z lat 70. Przybycia tytanów, poprzez słynne Mury, aż po powstały w ostatnim okresie życia Tunel, który artysta pisał, będąc już ciężko chorym. To obowiązkowa pozycja dla miłośników twórczości Kaczmarskiego, jednak zainteresuje też każdego, kto chciałby lepiej poznać różnorodną twórczość znakomitego poety i pieśniarza.

Wydawnictwo DEMART 2011
ISBN: 978-83-7427-585-9
Format: 165 x 243
Słowo wstępne: Krzysztof Nowak i dr Krzysztof Gajda
Wybór wierszy i konsultacja merytoryczna: Krzysztof Nowak.

Książka powstała przy współpracy z Fundacją im. Jacka Kaczmarskiego, która użyczyła zbiorów ze swego archiwum. Wydawnictwo zawiera m. in. ciekawe zdjęcia i rękopisy Jacka Kaczmarskiego.

dodano: listopad 2011