IV Przegląd Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie

Gniezno

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego objęła patronat nad IV Przeglądem Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie oraz potwierdziła udział laureata tego przeglądu w tegorocznym konkursie Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Nadzieja” w Kołobrzegu.

Program imprezy:

25. 03. 2011

godz. 10.00
  • Otwarcie Galerii Jednego Dzieła obrazem Jerzego Krzysztofa Dołżyka Upadek Ikara.
  • Rozpoczęcie IV Przeglądu Piosenki Poetyckiej „Poszukiwania 2011”
    godz. 12.00
  • wykład dra K. Gajdy Motywy ikaryjskie na przykładzie twórczości J. Kaczmarskiego
  • Koncert laureatów
  • Recital Piotra Bakala

27.03.2011

godz. 18.00
  • Koncert: Trio Łódzko-Chojnowskie
  • recital piosenek Jacka Kaczmarskiego (wstęp wolny)

Otwarcie Galerii Jednego Dzieła;

Jak wiadomo na tę chwilę eSTeDe nie posiada przestrzeni wystawienniczej. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć Galerię Jednego Dzieła na wzór innych powstałych w kraju tego typu galerii m. in. Galerii Jednego Obrazu w Muzeum w Koszalinie czy Galerii jednego projektu w Muzeum Architektury we Wrocławiu. W Galerii cyklicznie prezentować będziemy wybrane prace malarskie, fotograficzne i nie tylko. Oficjalne otwarcie będzie inauguracją tegorocznej imprezy związanej z 54. rocznicą urodzin Jacka Kaczmarskiego oraz Przeglądem Piosenki Poetyckiej „Poszukiwania 2011”. Poniżej podany jest link do strony GWSHM Milenium, na której znajdują się przygotowane do pobrania materiały dotyczące Przeglądu.

dodano: marzec 2011