Niepokorni gimnazjaliści

fot. J. Poleszak

8 kwietnia 2008 r. w Gimnazjum nr 7 w Lublinie odbył się po raz szósty konkurs poetycki Wiersze poetów niepokornych. Wzięli w nim udział uczniowie lubelskich gimnazjów i liceów. Młodzi artyści zmierzyli się w dwóch konkurencjach: recytatorskiej, poświęconej osobie i twórczości Zbigniewa Herberta, oraz wokalnej, która już po raz drugi wyłoniła uczestnika kołobrzeskiej „Nadziei”.

W tym roku w muzyczne szranki stanęli miłośnicy Jacka Kaczmarskiego grający na gitarach, skrzypcach i instrumentach klawiszowych. Ich występy oceniło jury w składzie: Anna Kistelska, Irena Radomska, ks. Bogdan Zagórski oraz Karol Miącz. Pierwszą nagrodę – udział w sierpniowym konkursie w Kołobrzegu – zdobyła Dorota Borowiecka wraz z zespołem (na zdjęciu) pod kierownictwem Aleksandry Maziarz-Wysockiej, która zaprezentowała publiczności interesującą interpretację Wigilii na Syberii Tria oraz autorską kompozycję muzyczną do słów Psalmu VIII Jana Kochanowskiego. Wyróżnienie otrzymał Szymon Wnuk, akompaniujący sobie na gitarze w starym, dobrym stylu JK, przygotowany przez Elżbietę Szewczuk. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do „Siódemki” za rok! (jp)

dodano: 3 czerwiec 2008