Jacek Kaczmarski – w świecie pieśni

22 marca 2007 roku przypada 50. rocznica urodzin Jacka Kaczmarskiego. Zmarły przedwcześnie pieśniarz był bez wątpienia najwybitniejszym przedstawicielem polskiej piosenki literackiej, pieśni autorskiej. Twórca kilkuset utworów stał się głosem pokolenia, a jego pieśni pobudzały do myślenia i działania miliony Polaków w kraju i za granicą.

Traktując zbliżającą się rocznicę jako okazję do spotkania osób zainteresowanych problematyką szeroko rozumianej piosenki literackiej, Zakład Semiotyki Literatury IFP UAM wspólnie z Estradą Poznańską oraz Komisją Filologiczną PTPN organizuje konferencję pt.: Jacek Kaczmarski – w świecie pieśni, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 21–23 marca 2007 roku.

W programie przewidziano między innymi: koncert galowy piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Kwartetu ProForma, pokaz filmu dokumentalnego Dni przedostatnie, dni następne w reżyserii Piotra Załuskiego oraz wieczór wspomnieniowo-muzyczny, podczas którego uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać reportażu Teresy Drozdy pt. Nadzieja dla zaawansowanych. Sponsorem konferencji jest Fundacja Centrum Solidarności, a honorowy patronat objął Zastępca Prezydenta Miasta Poznania. Warto na koniec dodać, że twórcą tej konferencji jest dr Krzysztof Gajda (Zakład Semiotyki Literatury – Instytut Filologii Polskiej UAM).

dodano: marzec 2007