Kraśniczanie w Kołobrzegu

Jacek Michalczyk i Jacek Kadis oraz akompaniujący im Michał Dzik to reprezentanci Kraśnika na IV Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się w lipcu przyszłego roku w Kołobrzegu.

W II Regionalnych Eliminacjach, które odbyły się 14 października, wzięli udział soliści, duety oraz zespół instrumentalno-wokalny.

Tegoroczne edycja imprezy poprzedzona była warsztatami, które poprowadził Jacek Bończyk – laureat Przeglądów Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, laureat Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej, a także autor wielu tekstów piosenek, kompozytor muzyki oraz aktor od początku związany z festiwalem w Kołobrzegu.

W eliminacjach wzięło udział 4 solistów, jeden zespół wokalno-instrumentalny z Dzierzkowic, oraz dwa duety – Bartosz Kawecki i Monika Dąbrowska z Lublina, a także duet Rytm w składzie: Ewelina i Urszula Olszówka z Kraśnika. Jury konkursu w składzie: Jacek Bończyk – przewodniczący komisji, oraz Elżbieta Katarzyna Kędzierska i Tomasz Saj – członkowie komisji, postanowiło nominować Jacka Michalczyka i Jacka Kadisa, którym akompaniował Michał Dzik, do IV Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego – Kołobrzeg 2007. Wyróżniono także udziałem w koncercie laureatów – duet „Rytm”, Katarzynę Mirowską oraz Marka Króla.

Tuż po koncercie laureatów odbył się recital Jacka Bończyka, któremu towarzyszyli: Sebastian Wypych i Hadrian Filip Tabęcki.

Aneta Jaczura

Laureaci eliminacji do konkursu na Festiwalu „Nadzieja”

Eliminacje do konkursu

Uczestnicy w trakcie występu