Nie było „Teleranka”…

Jak poinformowała nas Natalia Czapiewska, pod takim tytułem zostanie zorganizowany koncert piosenek grudniowych – zarówno tych politycznych i odwołujących się do sytuacji w komunistycznej Polsce, jaki i kolęd. Repertuar został wybrany z twórczości Jacka Kaczmarskiego, pieśniarza znanego m.in. z takich utworów jak Mury, Obława czy Nasza klasa.

To tylko kilka z jego najbardziej znanych piosenek. Napisał ich ponad tysiąc, z czego większość nawiązywała do wydarzeń historycznych, biblijnych oraz tych inspirowanych malarstwem. Właśnie utwory Kaczmarskiego będzie można usłyszeć na koncercie, który odbędzie się 12 grudnia, na dzień przed rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, od godziny 18.30 w Domu Muz na ul. Podmurnej 1/3.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Studencki Krąg Instruktorski działający przy Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika oraz Przemysław Grudziński – główny z wykonawców. Wraz z nim będzie można posłuchać Jakuba Kubiaka.

dodano: listopad 2006